flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про охорону праці Володарського районного суду

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом  голови Володарського

районного суду Київської області 

від 05 грудня 2011 року № 16

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ
ВОЛОДАРСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1. Загальні положення

1.1. Згідно з Законом України "Про охорону праці" охорона праці створюється  для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі праці.

1.2. Функції охорони праці виконує керівник апарату суду.

1.3. Навчання та перевірка знань з питань охорони праці проводяться в установленому законодавством порядку  та періодично один раз на три роки.

1.4. Охорона праці суду в своїй діяльності керуються законодавством України, нормативно-правовими актами з охорони праці, та актами з охорони праці, що діють в межах підприємства.

 2. Основні завдання охорони праці

2.1. В разі відсутності впровадженої системи якості відповідно до ISO 9001, опрацювання ефективної системи управління охороною праці на підприємстві та сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожного працівника. Забезпечення фахової підтримки рішень роботодавця з цих питань.

2.2. Організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров'ю працівників.

2.3. Вивчення та сприяння впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників.

2.4. Контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

2.5. Інформування та надання роз'яснень працівникам підприємства з питань охорони праці.

3. Функції охорони праці

3.1. Розроблення  комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, планів, програм поліпшення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням, надання організаційно-методичної допомоги у виконанні запланованих заходів.

3.2. Підготовка проектів наказів з питань охорони праці.

3.3. Проведення перевірок дотримання працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

3.4. Складання звітності з охорони праці за встановленими формами.

3.5. Проведення з працівниками вступного інструктажу з охорони праці.

3.6. Ведення обліку та проведення аналізу причин виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій, заподіяної ними шкоди.

3.7. Забезпечення належного оформлення і зберігання документації з питань охорони праці, а також своєчасної передачі її до архіву для тривалого зберігання згідно з установленим порядком.

3.8.  Інформування працівників про основні вимоги законів, інших нормативно-правових актів та актів з охорони праці, що діють в межах суду.

3.9. Організація:

роботи кабінету з охорони праці, підготовки інформаційних стендів, кутків з охорони праці тощо;

нарад, семінарів тощо з питань охорони праці;

пропаганди з питань охорони праці з використанням інформаційних засобів.

3.10. Участь у:

розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року N 1112;

проведенні внутрішнього аудиту охорони праці та атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці;

розробленні положень, інструкцій,  актів з охорони (безпеки) праці, що діють у межах суду;

3.11. Контроль за:

виконанням заходів, передбачених програмами, планами щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища  та заходами, спрямованими на усунення причин нещасних випадків та професійних захворювань;

станом запобіжних і захисних пристроїв, вентиляційних систем;

своєчасним проведенням навчання з питань охорони праці, всіх видів інструктажу з охорони праці;

санітарно-гігієнічними і санітарно-побутовими умовами працівників згідно з нормативно-правовими актами;

виконанням приписів посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці та поданням страхового експерта з охорони праці;

проведенням щорічних обов'язкових медичних оглядів працівників суду.

4. Організація роботи охорони праці

4.1. Робота охорони праці суду повинна здійснюватись відповідно до плану роботи та графіків обстежень, затверджених керівництвом суду.

4.2. Для проведення навчання, інструктажів, семінарів, лекцій, виставок тощо має бути створений кабінет з охорони праці відповідно до Типового положення про кабінет охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 18.07.97 N 191, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.10.97 за N 458/2262.