Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ст. 625 Цивільного кодексу не застосовується у разі невиплати зарплати, - ВСУ
У разі затримки розрахунку при звільненні та несвоєчасної виплати зарплати не підлягає стягненню індекс інфляції та 3% річних, оскільки такі відносини врегульовані нормами трудового права |
На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України 21 травня 2014 було розглянуто справу № 6-43цс14 за позовом колишнього співробітника до публічного акціонерного товариства «Комерційний банк« Надра »про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, індексу інфляції та трьох відсотків річних .
За результатами розгляду цієї справи ВСУ зробив правовий висновок, згідно з яким встановлена частиною 2 ст. 625 Цивільного кодексу відповідальність боржника за прострочення виконання грошового зобов'язання (стягнення 3% річних та індексу інфляції) не застосовується до трудових відносин, які виникли у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні працівника і несвоєчасною виплатою зарплати, оскільки такі відносини врегульовані нормами трудового права.
Компенсація втрати частини зарплати виробляється у відповідності зі ст. 34 Закону «Про оплату праці»,Законом «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» і Положенням про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв 'язку з порушенням термінів її виплати , підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності і господарювання своїм працівникам у будь-якому разі затримки виплати нарахованої зарплати на один і більше календарних місяців, незалежно від того, чи була в цьому вина роботодавця, якщо в цей час індекс цін на споживчі товари і тарифів на послуги зріс більше ніж на один відсоток. За наявності зазначених умов у тому ж порядку компенсується присуджена за рішенням суду сума зарплати за роботу у вихідні дні, якщо ці умови настали у зв'язку з несвоєчасним виконанням судового рішення.