flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Загальна люстрація: всіх перевірятимуть на поліграфі

16 червня 2014, 10:21

Очищення влади передбачає атестацію та переатестацію держслужбовців (в т.ч. суддів) з метою здійснення люстрації влади. Окрім перевірки відповідності доходів рівню життя, ефективності роботи на посаді, з суб’єктами перевірки також проведуть інтерв’ю із застосуванням детектора брехні.


Такі положення містить законопроект 
«Про очищення влади», який Люстраційний комітет 13 червня передав Президенту України Петру Порошенку.

Суб’єктами перевірки відповідно до проекту є Президент, Голова ВР та його заступники, члени Кабміну, Генпрокурор, Голови СБУ і НБУ, омбудсмен, народні депутати, держслужбовці та посадові особи органів місцевого самоврядування, військові посадові особи, судді (в т.ч. судді КСУ), члени ВККС та ВРЮ, члени ЦВК, особи рядового та начальницького складу ОВС, податкової міліції тощо, а також особи, які претендують на заняття вищевказаних посад.

Перевірці підлягатимуть відомості:

- зазначені в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;

- притягнення особи до кримінальної відповідальності;

- наявність адмінстягнень за корупційні правопорушення.

Якщо особа претендує на одну з посад, які вимагають проведення щодо неї відповідної перевірки, не надасть на це згоди, то перевірка щодо неї не проводить і її кандидатура не розглядається.

Висновок про результати перевірки не є конфіденційною інформацією, якщо він не містить інформації, яка становить державну таємницю.

Висновок про результати перевірки суддів загальної юрисдикції, який містить відомості стосовно того, що особа не відповідає встановленим законодавством вимогам для подальшого перебування на посаді судді надсилається до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Суб’єкти перевірки, які відмовились від її проходження, або не пройшли її, проходять атестацію відповідно до Закону про очищення влади та підлягають звільненню з позбавленням права займати посади вказані в переліку вище протягом 10 років з дня звільнення.

Те ж саме стосується осіб, які звільнились з відповідних посад до набрання чинності Законом про очищення влади та відмовились проходити перевірку.

Відзначимо, атестація – це комплекс заходів, які направлені на сприяння підвищенню результативності та ефективності діяльності органів державної влади (державних органів), інших органів, на які поширюється дія Закону України «Про державну службу», шляхом оцінки ефективності діяльності державних службовців та відповідальності за доручену справу в державних органах, під час якої на підставі висновку про результати перевірки, аналізу психофізіологічного інтерв’ю із застосуванням поліграфа оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні службових обов'язків, визначених типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображених у посадових інструкціях, що затверджуються керівниками державних органів відповідно до Закону України "Про державну службу".

Закон і Бізнес