flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N 26 (1168). Анонс публікацій

01 липня 2014, 08:26

 Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 26 (1168). 28 червня - 4 липня 2014 р.



Судова влада

Юрій БАУЛІН був обраний Головою Конституційного Суду в непростий час як для країни в цілому, так і для самого єдиного органу конституційної юрисдикції. Через розгляд «гучних» справ до КС прикута особлива увага, а в коридорах влади обговорюється можливість ліквідації Суду. Ю.Баулін погодився розповісти, як за таких умов відбувається робота на вул. Жилянській, які плани на посаді в новообраного Голови та які нині перспективи конституційного судочинства в країні.

Про це читайте в інтерв’ю з Ю.Бауліним:  «Підпорядкування конституційного судочинства іншому органу судової влади було б регресивним кроком».

«Із суперників — у зами!». Голова ВАС отримав як одного із заступників свого колишнього конкурента на чільну посаду

Команду керівництва Вищого адміністративного суду, попри всі перешкоди, перенесення й відкладання, нарешті сформовано. Обрання пройшло в спокійній обстановці, без представників громадськості. Судді також устигли внести зміни до штатного розпису, розформувавши одну із судових палат установи.

Слідами з’їзду суддів

Делегатам позачергового ХІІ з’їзду суддів довелось обирати членів Ради суддів у два етапи. Адже після першого туру голосування 5 посад залишилися вакантними. Відтепер РСУ працюватиме за новими правилами, а більшість членів цього органу становитимуть представники місцевих судів.

Детальніше про те, як відбувались вибори, хто увійшов до складу нової Ради можна дізнатись зі статті: «Старикам» тут не місце!».

В той же час від’їзд половини делегатів з’їзду звів нанівець результати голосування стосовно членів ВККС. Так, обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів знову відклали на невизначений строк. Дводенне засідання показало, що відведеного часу замало для вирішення таких важливих питань, як обрання складу конституційних органів. Делегати судів різних рівнів удалися до перетягування ковдри, аби представники саме їхньої ланки ввійшли до кваліфкомісії. У підсумку судова влада не має ВККС, а має… перерву в роботі з’їзду. Більше – в матеріалі «А ВККС і нині там».

Фінанси

ДСАУ обіцяє підвищити середню зарплату працівників апарату судів більш ніж у 1,5 раза та відремонтувати аварійні приміщення.

Виступаючи на позачерговому ХІІ з’їзді суддів, голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк озвучив основні показники та досягнення в роботі установи, яку він очолює. Серед пріоритетних завдань на поточний рік — комп’ютеризація та уможливлення участі сторін у судовому процесі з використанням відеоконференцзв’язку, підвищення середньої зарплати працівників апарату, а також ремонт

аварійних приміщень. Докладніше в статті:«Практичне значення бюджетного призначення».

Адвокатура

Засідання ВКДКА: справа тривалістю у 25 років, таємниці «колгоспного двору» та перекладання відповідальності на адвоката за дії третіх осіб. Про це у матеріалі «Заміська «солянка».

Спектр причин невдоволення правовими послугами, які надають адвокати, з часом поповнюється новими: поряд із традиційним «оспорюванням» гонорарної політики захисників, клієнти, приміром, іноді перекладають відповідальність на останніх за дії третіх осіб та навіть затягування судового розгляду справи. Ураховуючи те, що користувачі юридичних послуг не завжди задоволені рішеннями, які прийняли щодо адвокатів регіональні КДКА, арбітром у цих відносинах вкотре виступила Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, розглянувши на своєму засіданні не один десяток скарг.

Борги і банкрутство

Застосування на практиці закону про банкрутство проявило ті недоліки, про які автори змін могли й не здогадуватися. За таких умов Вищий господарський суд намагається забезпечити єдність практики і роз'яснити законникам, як гарантувати права сторін. Зокрема, ВГС готує зміни до свого інформаційного листа з питань банкрутства та постанову пленуму. Подробиці можна дізнатися зі статті: «Гарантії - в додатках».

З матеріалу «Культура повернення боргів»ви дізнаєтеся про те, як прокредиторська модель законодавства про банкрутство повинна змінити

орієнтир товариства з євразійського типу цивілізації на європейський.

Закон і Бізнес