Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 28 (1170). 12 - 18 липня 2014 р.
Судова влада
У своєму виступі на позачерговому ХІІ з’їзді суддів України голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, серед іншого, наголосив, що середня зарплата працівників апарату має зрости до кінця року в 1,5 раза. Щоправда, ця інформація була неоднозначно сприйнята в самих судах: дехто не вірить, що таке можливе, з огляду на напівпорожній власний гаманець. Дехто, навпаки, вважає, що його гаманець наполовину наповнений, і очікує на покращення вже найближчим часом. «ЗіБ» вирішив з’ясувати безпосередньо в очільника ДСАУ: в кого ж більше підстав для прогнозів — в оптимістів чи песимістів?
Служителі Феміди, законодавці та експерти шукають дієвих механізмів забезпечення єдності судової практики. Якщо їх знайдуть і ті почнуть працювати, то: рішення судів стануть прогнозованими, підвищиться суспільна довіра до правосуддя, зменшиться (якщо взагалі не зникне) кількість нечистих на руку володарів мантій. Та, щоб досягти цієї єдності, потрібно врахувати багато факторів. Детальніше про це в матеріалі „Консенсус заради єдності”.
На цьому тижні також було обрано нового секретаря Пленуму Вищого господарського суду України. На цю посаду обрали суддю другої
судової палати Ларису Рогач.
Також звертаємо увагу, «господарники» не вдоволені своєю квотою в РСУ та сподіваються отримати хоча б чверть місць. Із 40 місць у Раді суддів представники судів господарської юрисдикції отримали тільки 5. Таким чином, вони мають дуже обмежений вплив на ухвалення рішень. Разом з тим у Раді суддів господарських судів сподіваються, що з часом ситуацію вдасться виправити, а зараз пропонують обмінятись із РСУ представниками. Детальніше в статті:«Спеціалізований» відсоток».
На минулому тижні ВККС підбила підсумки своєї роботи за останніх 4 роки, про що докладніше в матеріалі «Кваліфікаційна» панорама», а Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції провела своє перше засідання. Як відбувалось засідання, та чому досі не призначені члени Комісії від парламенту, читайте в статті „ТСК обіцяє обійтися без жертв”.
Адвокатський форум
Обмін досвідом із зарубіжними колегами вже став гарним тоном для сучасного юридичного бізнесу. Інститут адвокатури — не виняток. Так, під час І міжнародного форуму «Шляхи розвитку адвокатури України в європейському співтоваристві» українські захисники дізнались, як працюється їхнім іноземним колегам, а також виявили власну ахіллесову п’яту. Виявляється, вона — у головному адвокатському законі, який, на думку учасників заходу, слід якщо не «утилізувати», то принаймні капітально «відремонтувати». Як це було та що обговорювали учасники форуму читайте в матеріалі: „Дебати під прапорами, або Як столична рада адвокатів іноземних гостей запросила та що із цього вийшло”.
Завдання для прокуратури
А тим часом у Генеральній прокуратурі відбулась істотна ротація кадрів. З попереднього складу залишилися при посадах тільки двоє заступників. Нові призначенці (спеціалізуються на різних сферах правоохоронної та правозастосовної діяльності: від адвокатури до органів безпеки, що й визначатиме ті напрями, на яких вони зосередяться для виконання головного завдання. А ним знову оголошено боротьбу з корупціонерами. Докладніше в статті:„Прокурорська спеціалізація”.