flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВСУ роз'яснив, коли можна відібрати заставне майно на підставі виконавчого напису нотаріуса

15 липня 2014, 15:33

 

я

Правова позиція Верховного Суду у справі про визнання виконавчого напису нотаріуса не підлягає виконанню

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України 9 липня 2014 було розглянуто справу № 6-89цс14 за позовом до «Ощадбанку» про визнання виконавчого напису нотаріуса не підлягає виконанню.

Позивачем 26 жовтня 2007 був укладений з Ощадбанком кредитний договір і договір застави на автомобіль. 20 серпня 2012 приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу здійснила виконавчий напис, яким запропонувала звернути стягнення на предмет застави з метою задоволення вимог кредитора.

При перегляді цієї справи ВСУ роз'яснив, що Закон «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» є спеціальним Законом з питань правового режиму регулювання обтяжень рухомого майна, у зв'язку з чим Закон «Про заставу» та ст. 590 Цивільного кодексу підлягають застосуванню лише в частині, що не суперечить йому.

Відповідно до ст. 26 Закону «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» (у редакції, чинній до внесення змін Законом від 22 вересня 2011 року № 3795-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг») звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження здійснюється на підставі рішення суду в порядку, встановленому Законом, або в позасудовому порядку.

Звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження на підставі виконавчого напису нотаріуса Законом у редакції на момент виникнення спірних правовідносин не передбачалося.