Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 29 (1171). 19 - 25 липня 2014 р.
Суддівська співпраця
Вищі спеціалізовані суди домовилися спільно працювати над постановами пленуму. Так, голови вищих спецсудів не обмежилися тільки заявами про необхідність напрацювання єдиної судової практики, а й зробили перший крок на цьому шляху. Разом з тим у судах визнають, що самостійно виправити ситуацію не зможуть — потрібні законодавчі зміни. Детальніше про це, як планують спільно працювати судді вищих судів в матеріалі: «Три в одному».
Про співпрацю на тому тижні домовились і судді конституційної юрисдикції. Голови КС кількох європейських країн висловили підтримку Україні та продемонстрували готовність до співпраці.
Очільники конституційних судів Латвії, Литви та Польщі наголосили на своїй солідарності з нашою державою в непростий для неї час та відверто висловили своє ставлення до подій на Донбасі та в Криму. Разом з тим вони впевнено дивляться в майбутнє: перший крок для виходу із кризи Україна вже зробила. Про що говорили судді КС читайте в статті: «Конституційний союз Грюнвальда».
Люстрація суддів
Ототожнення люстраційних процесів із процедурою відновлення довіри до судової влади
Докладніше в інтерв’ю - В.Мойсик: «Головне, щоб члени ТСК не перетворилися на платних «люстраторів» від зацікавлених осіб».
Робочі будні
Робота храмів Феміди Луганської та Донецької областей, які розташовані в зоні проведення антитерористичної операції, значно ускладнилася. Чи повинні володарі мантій продовжувати здійснювати правосуддя та чи є необхідність у громадян у такий складний час звертатися до суду?
Чи зупинять роботу суди в зоні АТО дізнаєтесь зі статті «Феміда — на лінії вогню».
На минулому тижні також минуло 13 років з моменту утворення апеляційних господарських судів в Україні. Їх очільники привітали колективи зі святом, наголосивши на важливому значенні апеляційних установ у системі господарських судів та державі в цілому. З особливою урочистістю відсвяткували на Харківщині. Як це було читайте в матеріалі: «13 років на варті справедливості».
Судова практика
Володимир Кравчук, суддя Львівського
Компроміс
Підготовлений Кабміном законопроект щодо податкового компромісу, очевидно, має допомогти владі наповнити бюджет. Разом з тим подібні ініціативи вказують на неможливість органів контролю самостійно проконтролювати правильну сплату податків. Крім цього, ініціатива містить цілу низку недоліків, які потенційно можуть призвести до дискримінації підприємств та територіальних громад.
У статті «З худого платника хоч гривню боргу» Микола Кучерявенко, завідувач кафедри фінансового права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, академік Національної академії правових наук України, та Євген Смичок, аспірант кафедри фінансового права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, проаналізували запровадження режиму податкового компромісу.