Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До 1 вересня 2015 р. Кабмін має забезпечити проведення переатестації державних службовців, прокурорів та слідчих прокуратури усіх рівнів (крім Генпрокурора та його заступників), суддів. За результатами переатестації розглянуть питання про звільнення відповідних осіб.
Такі норми передбачені законопроектом №4322а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг, який сьогодні був прийнятий ВР за основу. 241 депутат підтримав дане рішення.
Зазначимо, що процедура переатестації стосується держслужбовців центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади, які здійснюють повноваження у сферах держнагляду (контролю), надання адмінпослуг, державних закупівель, приватизації державного або комунального майна, набуття прав на землю, а також осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, інших правоохоронних органів.
Відсутність в проекту чіткого механізму такої переатестації викликає у окремих депутатів побоювання.
Окрім того, законопроектом пропонується провести ряд змін у системі державної реєстрації прав. Зокрема, запроваджується альтернативна можливість подачі документів до органів реєстрації або до центрів надання
адмінпослуг, а також встановити додаткові публічні сервіси, які передбачають спрощений порядок отримання таких послуг. Також передбачено, що повноваження державного реєстратора можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, інші особи, які відповідають кваліфікаційним вимогам, встановленим для державного реєстратора та залучаються до виконання обов’язків на підставі окремої угоди, в порядку, визначеному КМУ.
Замість поняття «витрати виконавчого провадження» встановляється термін «кошти виконавчого провадження». До цих коштів належать кошти виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому ст.28 цього Закону про виконавче провадження; авансового внеску стягувача на організацію та проведення виконавчих дій; стягнутих з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій; інших надходжень, що не суперечать законодавству.
Також проектом запроваджуєтьсявинагорода для державних реєстраторів та державних виконавців, яку вони отримуватимуть за сумлінне виконання своїх обов’язків / забезпечення законного проведення реєстраційних дій. Порядок виплати, розмір винагороди та критерії оцінки роботи державного виконавця встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Зауважимо, із Закону про державну реєстрацію юросіб та фізосіб-СПД виключаються положення щодо спеціалізованого друкованого ЗМІ - видання, в якому публікуються відомості з Єдиного державного реєстру. Відповідні відомості будуть публікуватись на сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
До другого читання депутати також пропонують виправити норму, яка скасовує вимогу щодо наявності в держреєстратора вищої юридичної освіти.