flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N 30 (1172). Анонс публікацій

25 липня 2014, 15:35

 Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 30 (1172). 26 липня - 1 серпня 2014 р.



Судові проблеми

«То ви кажете, що мешканка 15-ї квартири хоче стати суддею? — перепитує літня жінка в дільничного інспектора міліції, який завітав до неї, і додає: — Нормальна вона людина. Але палить. Та вже четвертий десяток розміняла, а досі незаміжня». «Сусіди характеризують позитивно. Проте є застереження», — зробив відмітку в своєму блокноті дільничний. А чи повинна суб’єктивна думка навколишніх мати вагоме значення при доборі кандидатів у судді. Та й узагалі, відсутність яких моральних якостей може завадити юристу одягти мантію? Відповіді на це запитання можна дізнатись з матеріалу «Суддя з довідкою від… сусіда».

В той же час у суддів свої проблеми. Зокрема, факти тиску на володарів мантій та втручання в їхню діяльність набули системного й цинічного характеру. Такого висновку дійшла суддівська спільнота. Тому на часі — пошук як дієвих механізмів притягнення винних осіб до відповідальності, так і нового захисника для Феміди. Та чи допоможе це розв’язати проблему, якщо органи влади та чиновники зневажають одне одного й часто захоплюються політичними іграми?

У держорганів та деяких громадських організацій має відпасти бажання втручатись у здійснення правосуддя. А «Грифону» потрібно шукати заміну. Докладніше про це у статті:«Затиснені в лещата погроз і неповаги».

Окрім того, незадовільною є ситуація з коштами, виділеними на судову систему. Так, нарікання працівників судової системи на малу заробітну плату останнім часом уже стали звичними. Цього тижня доповісти про незадовільний стан фінансування вирішили й керівники Ради суддів та Державної судової адміністрації — Валентина Сімоненко та Зеновій Холоднюк відповідно.

З матеріалу «Мінфін сльозам не вірить» ви дізнаєтесь про ситуацію з виплатами та чим скорочення видатків може обернутись для судової системи.

Судова влада

Схоже, що новий склад органу самоврядування загальних судів вирішив по-іншому організувати свою роботу. Новообрані члени Ради суддів загальних судів на цьому тижні провели своє перше засідання. Але чомусь — без «зайвих вух». Докладніше читайте в статті: «Таємне стає неочевидним, або Чому в оновленого самоврядування з’явилися секрети від суспільства?».

У зв’язку з тим, що ВР затягує з призначенням членів ВРЮ, з’явилась пропозиція передати деякі повноваження голови цього органу керівникові секретаріату. З матеріалу«Симптоматична терапія» ви дізнаєтесь, яким чином планується організувати таку передачу повноважень, та які власне повноваження збираються передавати.

Вища кваліфікаційна комісія суддів має знати, як саме виявляти моральні якості кандидатів. Адже під час проведення добору членам

постійно діючого органу довелося перевіряти на моральність не одну сотню претендентів на мантії. Які саме якості повинні мати кандидати? Як переконатися в їх наявності? На ці та інші запитання відповів керманич комісії Ігор САМСІН.

Докладніше в інтерв’ю з І. Самсіним: «Слід і далі впроваджувати практику, за якої саме оточення кандидата має сповіщати комісію про його моральні якості».

 АТО

ЮЛІЯ ГРИБАНОВА, юрист, м.Луганськ, в статті «Війна війною, а КЗпП — «за розкладом» проаналізувала, як регулюються трудові відносини в зоні проведення АТО?

АТО. Сьогодні кожен українець знає цю абревіатуру. Знають і те, що жителі Луганської та Донецької областей масово покидають свої будинки. Проте не кожен знає, з якими труднощами стикаються вони, залишаючи роботу. Складність регулювання трудових відносин у зв’язку з проведенням АТО пов’язана з недосконалістю чинного трудового законодавства.

Податки та КПК

При розгляді кримінальних справ у зв’язку з ухиленням від сплати податків сторона обвинувачення нерідко заявляє про те, що незнання законодавства, у тому числі й нормативно-правових актів, прийнятих на підставі Податкового кодексу, не звільняє від відповідальності. Чи так це насправді?

У статті «Ризики оптимізації оподаткування» КОСТЯНТИН ДОКІЙЧУК, адвокат, розмірковує над питанням, чи звільняє від відповідальності незнання

нормативних актів міністерств і відомств?

АНДРІЙ КАПШУК, керуючий партнер АО «Сила закону», адвокат, у статті «Довічно без права на оскарження» аналізує питання перегляду справ за нововиявленими обставинами для певної категорії засуджених за новим КПК.

Закон і Бізнес