Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Французьким суддям дозволили частіше карати засуджених умовно терміном, а болгарські злочинці самі «відмовляються» сидіти за гратами
Парламент п’ятої республіки ухвалив закон, покликаний покінчити з переповненістю тюрем. Зокрема, суддям дозволили частіше призначати умовне покарання. А ось у Болгарії, швидше за все, проблем з переповнюваністю не виникає: кожен десятий злочинець, засуджений в до тюремного ув’язнення, переховується від правоохоронців.
Очистити в’язниці
Як повідомляє агентство Рейтер, кількість в’язнів у тюрмах Франції в останнє десятиліття зросла на третину — до 70 тис. чоловік. В основному це відбулося завдяки прийнятому при колишньому президентові Ніколя Саркозі законодавству про призначення суворих вироків засудженим.
На думку міністра юстиції Франції Кристіана Тобіри, нинішня тюремна система робить дуже мало для того, щоб не допустити повторного скоєння злочинів.
За даними Рейтер, новий закон дозволяє суддям призначати умовний строк особам, засудженим менш ніж до 5 років ув’язнення за такі злочини, як крадіжка і напад. Нововведення також поклало край призначенню мінімальних тюремних строків для тих, хто скоїв повторний злочин, і
засуджених за жорстокі кримінальні правопорушення.
На думку прихильників реформи, серед яких судді магістратів, адвокати, тюремна охорона, захисники прав людини, умовне покарання ефективніше відбування строку в буцегарні. Представники правоцентристської опозиційної партії UMP у свою чергу заявили, що звернуться до Конституційного суду Франції для відродження законодавства, прийнятого при Н.Саркозі.
Втеча від покарання
Як повідомляє газета Sega, за даними болгарської прокуратури, кожен десятий злочинець, засуджений в до тюремного ув’язнення, переховується від правоохоронців.Так, близько 900 кримінальників, засуджених до позбавлення волі, уникали покарання у 2013 р. Ці порушники закону відтоді перебувають у розшуку в Болгарії та за її межами. Згідно з офіційною інформацією загальна кількість засуджених злочинців, котрі пішли у свист, до кінця 2011 р. досягла 997 чоловік, а до кінця 2012-го — 891.
Копія обвинувального вироку, за болгарським законодавством, повинна бути доставлена із суду в прокуратуру протягом 7 днів, що дає лиховоді достатньо часу, щоб утекти. При цьому місцевий закон не вважає це злочином, якщо засуджений з’явиться в суді для постановлення вироку, повідомляє видання.
Спочатку винуватця розшукує судова поліція, яка в разі невдачі протягом місяця направляє справу в МВС, яке у свою чергу оголошує харциза в місцевий та європейський розшук.
Проблема зі зниклими засудженими в Болгарії стала відомою у 2012 р., коли місцевий
бізнесмен зі своїм односправцем, яких було визнано винними в організації злочинної групи й засуджено до тюремного ув’язнення, зникли й з того часу про них нічого не відомо. Інший подібний випадок у 2013 р. був пов’язаний із засудженим за подвійне вбивство ножем, який також зник і прислав відео, в якому заявив про свою невинуватість. Усіх трьох розшукує Інтерпол, повідомляє Sega.