Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кількість державних службовців вже найближчим часом має скоротитися на 30-50%, водночас фонд заробітної плати чиновників буде повністю збережено.
Це позиція Прем'єр-міністра України та Уряду. Відповідні ініціативи були подані Урядом до парламенту у законопроекті щодо спрощення надання адмінпослуг та оновлення державного апарату" та прийняті у першому читанні, повідомив під час брифінгу Міністр юстиції Павло Петренко.
«У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%», - сказав Міністр юстиції.
Як повідомили "ЗіБ" у прес-службі Міністерства, очільник Мін’юсту зазначив, що низькі зарплати – одна з головних причин виникнення побутової корупції. Тому, під час скорочення кількості працівників, буде повністю збережено фонд заробітної плати. І ті особи, які прийдуть на посади, отримають реальну конкурентну заробітну плату.
"Державний службовець, який отримує зарплату в 1200 грн не може бути ефективним. В таких умовах він змушений заробляти на життя тими повноваженнями, які має, щоб прогодувати
«Ми проведемо повне очищення та переатестацію працівників державного апарату. В першу чергу це стосується представників судових та контрольних органів», - зазначив Павло Петренко. На його переконання, важливою складовою при відборі нових чиновників, представників судових органів та органів прокуратури має бути перевірка їхнього майнового стану.
Крім того, реформи зазнають регулятивні органи, кількість яких значно скоротиться. За словами П. Петренка, нині в Україні діє понад 80 різних структур, які здійснюють перевірки. За наявності бажання, спільними зусиллями вони можуть організувати по кілька перевірок однієї й тієї ж юридичної особи щодня.
«Ми маємо максимально скоротити контролюючі інспекційні функції держави. У цьому напрямку Уряд вже прийняв низку рішень. До кінця року введено мораторій на проведення перевірок представників бізнесу різними інспекціями», - повідомив Міністр юстиції. Водночас, за його словами, держава має передати значну частину повноважень місцевим органам влади. Однак, для цього потрібно змінити не тільки представників центральної влади. Нові люди мають з’явитися і на місцях.