Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Керівництво вищих спеціалізованих судів домовилось розробити і прийняти спільну постанову пленумів вищих спецсудів стосовно розмежування юрисдикції, а також дійшло згоди в питанні підписання протоколу про наміри щодо співпраці.
Таке рішення було прийнято 5 серпня 2014 року під час зустрічі керівництва Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України.
Як наголосив секретар Пленуму ВССУ Дмитро Луспеник, у першу чергу необхідно підготувати спільну постанову Пленуму про розмежування судових юрисдикцій. Пояснюючи алгоритм роботи над такою постановою, Д. Луспеник зауважив, що насамперед необхідно розробити та затвердити регламент проведення спільних засідань, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на ВССУ.
Про необхідність вирішення питання щодо підсудності на законодавчому рівнізазначила також і секретар судової палати у кримінальних справах ВССУ Валентина Щепоткіна. За її словами, ця проблема є надзвичайно гострою, особливо за нинішніх реалій. «Саме Вищому спеціалізованому суду України надано право визначати підсудність в межах апеляційного розгляду. У статті 34 нового КПК чітко виписано, що це вирішує не голова суду, а саме суд у складі трьох суддів, і визначається чотири підстави або обставини, за яких ми можемо не визначити, а лише змінити підсудність, яка вже
визначена. Враховуючи ситуацію, яка склалася на сході країни, частина кримінальних проваджень по правопорушенням, які вчиняються або були вчинені і які розглядалися СБУ, Генеральною прокуратурою України, відразу надходять у ВССУ не для зміни підсудності, а фактично для визначення підсудності. Тому внесення відповідних змін до статті 34 КПК, якою регулюються питання направлення кримінального провадження з одного суду до іншого, є вкрай актуальним», – зазначила В. Щепоткіна.
Окрім того, як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ВГСУ, на зустрічі було відзначено необхідність зміни підсудності справ у зв’язку з ситуацією на сході України. Про це свідчать численні звернення громадян, зокрема, до ВГСУ, запевнив Сергій Могил, заступник голови ВГСУ. Суддя вважає також, що на законодавчому рівні таку прерогативу потрібно надати вищим спеціалізованим судам на період проведення в державі відповідних заходів.
Окресливши основні напрями подальшої співпраці, голови вищих судів підтримали пропозицію щодо підписання Протоколу про наміри співробітництва та обміну правовою інформацією. Також учасники круглого столу домовилися продовжити обговорення на наступній зустрічі, яка відбудеться за участю секретарів пленумів вищих спеціалізованих судів для розробки першочергових заходів.