Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Діють норми про добровільну внесення в закордонний паспорт відбитків пальців |
13 серпня, вступив в силу Закон № 1601-VII , яким внесено зміни до Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Згідно із Законом оцифровані відбитки пальців рук вносяться до Єдиного демографічний реєстр і на безконтактний електронний носій тільки за згодою при оформленні:
- Паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
- Дипломатичного паспорта України;
- Службового паспорта України;
- Посвідчення особи моряка;
- Посвідчення члена екіпажу;
- Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзного документа біженця.
Порядок отримання, витягу з Реєстру та знищення оцифрованих відбитків пальців встановлює Кабінет Міністрів. Оцифровані відбитки пальців після внесення на безконтактний електронний носій вилучаються з Реєстру та знищуються. Повноваження по отриманню відбитків пальців і забезпеченню їх захисту покладаються на посадових осіб уповноваженого органу та зарубіжні дипломатичні установи.
Оцифровані відбитки пальців виходять після досягнення дванадцятирічного віку. Від внесення відбитків можна відмовитися за релігійними переконаннями.
Закон дозволить забезпечити виконання рекомендацій європейських фахівців щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України .
Відзначимо, що прийнята в першому читанні редакція проекту передбачала, що відбитки пальців будуть обов'язково вноситися в зазначені документи.