Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 45 - 46 (1187 - 1188). 15 - 28 листопада 2014 р.
Суперечки в адвокатурі
Наприкінці жовтня з Єдиного реєстру адвокатів України раптово зникли дані про кілька тисяч столичних захисників. Згодом з’ясувалося, що інформацію було деактивовано через неперерахування Радою адвокатів м. Києва частини внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, належної Національній асоціації адвокатів. Це дало кращим умам юридичної професії багату поживу для роздумів і суперечок, що тривають досі. Докладніше про це в матеріалі «Бачиш адвоката?.. І я не бачу. А він є!».
Оскільки Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури фактично вирішила питання про законність норм Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України, які обмежували право на участь у роботі органів адвокатського самоврядування, на день раніше від Окружного адміністративного суду м. Києва, «ЗіБ» вирішив поставити кілька запитань з порушеної теми голові ВКДКА В. ЗАГАРІЯ. Детальніше в інтерв’ю - Голова ВКДКА Валентин ЗАГАРІЯ: «Не треба брати в заручники адвокатів та комісію».
Судова реформа і люстрація
У суддівському колі думки щодо процедури проведення люстрації не є однозначними. Аби зняти всі питання, Пленум Верховного Суду
В продовження теми Голова Ради суддів Валентина Сімоненко вирішила відверто поспілкуватися з представниками мас-медіа. Розмова стосувалася змісту подання, яке було направлено до Конституційного Суду відповідно до рішення Пленуму Верховного Суду. Проте брифінг голови РСУ цього разу був схожий швидше на лікнеп, ніж на конструктивну розмову: не всі члени суспільства правильно уявляють процес очищення влади, зокрема втілення в життя певних положень спеціально розробленого для цієї мети закону. Що про люстрацію та Закон «Про очищення влади» думає Голова РСУ читайте у статті «Подвійна страта, або Чому демократичне суспільство вимагає від законників покарання на біс?».
Окрім того, минулого тижня обговорювалось питання єдності судової практики. Про що говорили судді, міжнародні експерти, нардепи в стінах Кловського палацу, де відбувся круглий стіл на тему: «Узгодженість судової практики: європейський досвід, практичні та теоретичні аспекти» дізнаєтесь з матеріалу «Інструмент для єдності».
Зі статті Олени ЯЦЕНКО, судді Вищого господарського суду України та В’ячеслава ДЖУНЬ, д.ю.н., судді Конституційного Суду України у відставці, «Реформа: погляд зсередини і ззовні» дізнаєтесь, які зміни необхідні на думку суддів, але не відображені в проектах влади?
Також вашій увазі пропонуються статті Костянтина ВАСИЛЯКИ, голови Господарського суду Миколаївської області, щодо стабільності та хаосу у вітчизняному законодавстві та ТИМЧЕНКО Тетяни, члена громадської Ради НКЦБФР, партнера АК «Маршаллер та партнери» стосовно зобов’язань з терміном придатності.