flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N 51 (1193). Анонс публікацій

19 грудня 2014, 12:44

 Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 51 (1193). 20 - 26 грудня 2014 р.



Судова влада

Вища кваліфікаційна комісія суддів працюватиме ударними темпами. Адже в органі тривалий час було затишшя, що призвело до нагромадження великої кількості справ. Насамперед «кваліфікаційники» хочуть посприяти переведенню суддів з Криму та Донецької, Луганської областей, надати рекомендації для обрання безстроково. Питання добору нових кадрів для Феміди поки що не на часі. Також комісія планує переглянути деякі рішення, які приймав попередній склад постійно діючого органу. Детальніше про плани ВККС в матеріалі “Кваліфікація без ризиків”.

Востаннє суддівські лави поповнювалися новобранцями ще в липні 2013 року. Після того настала пауза, що затягнулася дотепер. Не склалося й на цьому тижні. Хоча ще 9 грудня з’явилося повідомлення про заплановане складання присяги в День працівників суду, в останній момент церемонію скасували. Докладніше про це ви дізнаєтесь зі статтіТриста «фемідіанців».

Проблеми в суддів і на люстраційному фронті. Так, Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції не зуміла провести засідання, заплановане на 12 грудня. Більше того, ніхто не може спрогнозувати, коли відбудеться наступне. Така ситуація склалася після того, як двоє членів цього органу склали свої повноваження, а призначити нових не вдається. Парламент, схоже, вже забув про існування ТСК, а судді у відставці працювати в ній безплатно не бажають. Як так вийшло і що робити далі - в матеріалі - Без «винагороди» нікого не звільнять.

Деякі суди, які влітку припиняли роботу через проведення на території, де вони розташовувалися, антитерористичної операції, вже починають вершити правосуддя. Але їм довелося змінити дислокацію — переїхати в міста, підконтрольні українським органам влади. Про проблеми храмів Феміди — переселенців йшлося на засіданні Ради суддів адміністративних судів. Про це ви дізнаєтесь зі статті “Нюанси східного відродження”.

Практика

“Закон і Бізнес” поспілкувався з експертом Центру політико-правових реформ, кандидатом юридичних наук, Олександром Банчуком про практику застосування КПК.

Які зміни відбулись за 2 роки застосування нового Кримінального процесуального кодексу читайте в інтерв’ю: «І міліція, і прокуратура намагаються підлаштувати нові норми під старі методи»

“ЗіБ” також друкує другу частину статті “Недоторканність житла: гарантії та винятки” Станіслава Кравченко, заступника голови ВССУ, та Расім Бабанли, начальника управління правової роботи апарату ВССУ.

Наступна частина узагальнення судової практики щодо розгляду клопотань про надання дозволу на проведення обшуку житла

чи іншого володіння особи присвячена дотриманню вимог Кримінального процесуального кодексу при постановленні відповідних ухвал.

Нагадуємо, що цей документ обговорено та схвалено на нараді суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ 21.05.2014 та на засіданні пленуму ВСС 17.10.2014.

Люстрація

Люстраційний процес, який охопив майже всі верстви населення, трохи збавив обертів. Закони, які репрезентували як важіль державного «перезавантаження», виявилися недієвими, зокрема закон «Про відновлення довіри до судової влади». Експерти з Мін’юсту та незалежні адвокати вирішили з’ясувати, хто винен у стагнації реформ та чи варто враховувати при їх запровадженні думку європейських експертів? Докладніше у матеріалі “Без суду та слідства”.

Адвокатура

Із березня цього року триває робота над створенням профільного закону. Здійснюють її дві робочі групи — при Міністерстві юстиції та при Президентові, а також власне Мін’юст. Представники професійного співтовариства закидають відомству відсутність конструктивного діалогу. Високопосадовці у свою чергу заявляють про злагоджену співпрацю, результат якої — новий закон — поки відтерміновується на невизначений строк. В чому проблеми підготовки законопроекту дізнаєтесь зі статті - Адвокатура в новій системі координат, або Хто й від чого захищатиме правників?