flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Юристи продовжують обговорювати судову реформу

05 лютого 2015, 17:28

 Асоціація правників України провела відкрите громадське обговорення на тему «Судова реформа в Україні: перші кроки». Захід став одним з найбільш масштабних громадських обговорень судової реформи, проведених останнім часом.



Як повідомили “ЗіБ” в АПУ, на обговоренні був присутній заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, який акцентував увагу на основних блоках питань, які зазнають змін в разі прийняття законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд», який розроблений Робочою групою з питань судової реформи при Президентові України.

Зокрема, основна увага майбутніх змін буде прикута до особистості, моральних якостей та кваліфікації судді. В першу чергу це проявиться на етапі добору суддів — суттєво підвищиться мінімальний прохідний бал кваліфікаційного іспиту, а також проводитиметься ретельна атестація суддів з вивченням їх досьє на відповідність авторитетному статусу судді. Крім того, зміни торкнуться підстав та переліку можливих санкцій дисциплінарної відповідальності, засобів зменшення політичного впливу на суддів та спрощення деяких організаційних процедур в судовій системі.

Важливість проведення подібної дискусії в широкому колі фахівців резюмував Президент АПУ Денис Бугай. «Як провідна юридична спільнота, АПУ вже неодноразово наголошувала, що будь-які реформи мають проходити публічне обговорення в колі громадськості. Сьогодні тут зібрались провідні експерти зі всієї України — від Львова до Криму, тому сподіваюсь, що можливість обговорити всі питання «від першої особи» принесе плідні результати всім учасникам» — зазначив Президент АПУ.

В свою чергу, напрацювання членів АПУ в межах Ради з питань судової реформи при Президентові України представила Голова Комітету з процесуального права, керуючий партнер ЮГ LCF Анна Огренчук. Вона відзначила, що особливість підходу до майбутніх змін полягає у впровадженні їх в декілька етапів. «Перший блок передбачає впровадження тих змін, які є необхідними для проведення судової реформи, проте можливі в рамках чинної Конституції України та не суперечитимуть їй. Другий блок — більш ґрунтовні зміни, в тому числі в Основний закон держави та процесуальні кодекси, — пояснила Анна. —Такий підхід дозволить розпочати процес реформи вже зараз».