Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Закон «Про очищення влади» не відповідає Конституції та порушує права осіб, що підпадають під процедуру люстрації. Про це заявила голова Національної асоціації адвокатів Лідія Ізовітова на круглому столі «Люстрація: шлях в Європу?», ініційованому НААУ.
Учасники заходу, посилаючись на висновок Венеціанської комісії, розкритикували горезвісний закон та закликали чиновників надати люстрації «людського обличчя». При цьому адвокати послались на досвід інших держав, які пройшли непростий шлях очищення, та зауважили, що підхід до кожного посадовця повинен бути індивідуальним, а колективна відповідальність чиновників є неприпустимою в правовій державі.
У преамбулі закону, відзначили доповідачі, сказано, що його мета полягає в «захисті й підтвердженні демократичних цінностей, верховенства права і прав людини». Як і будь-який документ про люстрацію, він спрямований на боротьбу з минулим і захист сьогодення й майбутнього. Однак, поставили швидше риторичне запитання учасники заходу, яким чином можна захищати права людини, порушуючи їх?
Адвокат Анна Колесник нагадала авторам закону про те, що вирішувати питання про звільнення державних діячів повинні переважно судді, тобто представники незалежної гілки влади. Щоправда, запрошені, серед яких були й володарі мантій, зазначили, що цю гілку влади в Україні важко назвати
Причому робити це потрібно якомога швидше, інакше самі захисники можуть залишитися без роботи. За даними, які повідомили на заході представники громадських організацій, 95% людей сприймають адвокатів як частину судової системи. Тому для свого захисту громадяни воліють наймати не кваліфікованого правника, а осіб з покришками, які встановлюватимуть правосуддя вогнем і шинами.
Докладніше про перебіг дискусії читайте в наступному числі «ЗіБ».