Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Гривневі гірки
Ранок середи почалося з повідомлень про те, що на "чорному ринку" долар наближається до позначки в 40 гривень.
Нацбанк в умовах обвалу гривні вдався до нових адмінограніченіям, заборонивши уповноваженим банкам здійснювати купівлю валюти за дорученням клієнтів до 27 лютого включно.
Такі дії фактично зупинили торгівлю на міжбанку.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звинуватив Нацбанк у падінні гривні , а також розкритикував рішення про закриття валютного міжбанку . На думку прем'єра, причина падіння гривні в спекуляціях і виведенні валюти з країни за потурання НБУ.
Після цього Яценюк, разом з міністром фінансів Наталією Яресько і главою НБУ Валерія Гонтарєва відправився на нараду до президента Петру Порошенку з приводу ситуації з гривнею.
Після більше трьох годин обговорення були вироблені невідкладні заходи щодо стабілізації курсу.
Тепер Кабінет міністрів України і Національний банк спільно боротимуться з валютними спекулянтами, і домагатися повернення валютної виручки.
"У країні є валюта. Те, що відбувається на валютному ринку, ніщо інше, як спекуляції і нічим не обґрунтована гра проти української гривні", - підкреслила міністр фінансів.
Національний банк України викупив у середу, 25 лютого, 80 мільйонів доларів за офіційним курсом і направить їх на інтервенції в наступні дні.
Також НБУ скасував заборону уповноваженим банкам купувати валюту за дорученням клієнтів 26-го і 27-го лютого.
У той же час залишена в силі норма про збільшення з трьох до чотирьох операційних днів терміну, після закінчення якого зарахована на спецрахунки гривня може бути спрямована на покупку іноземної валюти або можуть бути здійснені авансові платежі у валюті за імпорт на суму понад 50 тисяч доларів.
Таким чином, з четверга попит на валюту повернеться на міжбанківський ринок.
МВФ вирішуватиме питання з кредитом 11 березня
Засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питання виділення Україні нового кредиту має відбутися 11 березня і Київ розраховує на позитивне рішення Фонду.
"Уже 11 березня рада директорів МВФ ухвалить позитивне рішення для надання Україні нового кредиту в рамках механізму розширеного фінансування. Перший транш, який ми можемо отримати, ми можемо отримати за кілька днів після рішення МВФ", - сказала міністр фінансів Наталія Яресько.
Вона зазначила, що попередньою умовою засідання ради директорів МВФ є ухвалення Україною пакету законів і уряд зараз проводить активні консультації з парламентськими фракціями для якнайшвидшого прийняття цього пакета.
Єфремов на волі
Печерський районний суд Києва відмовився обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для колишнього депутата Верховної Ради, екс-голови фракції Партії регіонів у Раді 7-го скликання Олександра Єфремова, підозрюваного в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, і призначив йому заставу 60500 гривень .
Генеральна прокуратура, проаналізувавши виступи Єфремова в Раді 3 і 9 квітня і 12 травня 2014 року, запідозрила його у розпалюванні міжнаціонального конфлікту.
Державне обвинувачення просило суд заарештувати підозрюваного, оскільки він може впливати на свідків, депутатів парламенту сьомого скликання, і переховуватися за кордоном.
Крім того, в суді зачитали свідчення свідка, колишнього депутата Ради Валентина Ландика, згідно з якими з пов'язаного з Єфремовим "Укркомунбанку" роздавали гроші сепаратистам, мітингувальникам біля будівлі Служби безпеки України в Луганську.
Суддя Оксана Царевич вирішила, що докази прокуратури не є абсолютно обґрунтованими, оскільки експерт у своєму висновку, проаналізувавши виступи підозрюваного, не знайшла в них ознак розпалювання ворожнечі за національною або етнічною ознакою.
У виступах виявлено розпалювання конфлікту між групами людей за територіальною ознакою і критика влади.
Суд визнав, що Єфремов як політичний діяч мав право на такі заяви.
Сам Єфремов перед засіданням суду повідомив, що його будинок у Луганську пограбували.
При цьому екс-депутат зазначив, що ще не був у Луганську і не знає, що саме вкрали.
Мера Запоріжжя знайшли і вручили повістку в суд
Прокуратура вручила повідомлення про підозру меру Запоріжжя Олександру Сіну.
"Сьогодні вручили мені повідомлення про підозру і повістку на 4 березня ... Сьогодні я поїхав назад у АТО. Між Запоріжжям та Дніпропетровськом на посту ДАІ мене зупинили і вручили підозру і повістку. Весь процес знімали три камери від правоохоронних органів", - повідомив Сін.
Сін зазначив, що його звинувачують у порушенні порядку укладання контракту з керівником державного комунального закладу охорони здоров'я.
Газові суперечки
Російський Газпром виконує заявку НАК Нафтогаз України на поставку оплачених обсягів газу лише на 40%.
Про це йдеться в заяві прес-служби НАКу.
"В порушення положень контракту, починаючи з 22 лютого 2015 року, Газпром виконує заявку Нафтогазу на поставку оплачених обсягів газу лише на 40%", - зазначили в компанії.
У Нафтогазі також заявляють про порушення з боку Газпрому за контрактом на поставку газу в Україну і підкреслюють, що постачання російського газу до Європи через зону проведення антитерористичної операції є неможливими.
У Газпромі стверджують, що Нафтогаз вчасно не надав нову передоплату за російський газ , повне задоволення заявки української компанії може призвести до припинення поставок вже через два дні.
У свою чергу в Нафтогазі не виключають можливість судового розгляду з Газпромом з питання поставок.
Польща направить в Україну військових інструкторів, Німеччина - немає
Польський уряд ухвалив рішення направити в Україну своїх військовослужбовців для навчання українських сержантів, які, в свою чергу, передадуть отримані знання своїм солдатам.
В рамках своєї місії в Україні Збройні сили Польщі візьмуть участь у реформі системи навчання сержантського складу української армії.
У теж час в плани уряду Німеччини поки не входить відправка на Україну німецьких військових інструкторів для навчання військовослужбовців.
"Про це в Німеччині в даний час мова не йде", - заявив в Берліні офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт.
На Донбасі менше обстрілів
Контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі відзначає зниження інтенсивності обстрілів протягом останнього часу.
Як повідомив представник України в групі, другий президент країни Леонід Кучма, мова про це йшла в ході скайп-конференції контактної групи з представниками бойовиків в середу, 25 лютого.
"Ми відзначили зниження інтенсивності обстрілу з важких видів озброєнь", - сказав він.За словами Кучми, за добу зафіксовано лише два обстрілу з легкої зброї.
У США готові нові санкції
Сполучені Штати Америки підготували проти Росії нові санкції, які вступлять в силу, якщо в Україні будуть "продовжуватиметься дії, що вимагають відповіді", заявив держсекретар Джон Керрі.
"Санкції можуть вступити в силу, якщо матимуть місце дії, що вимагають негайного відчутного відповіді", - заявив Керрі.