flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВР знизила кворум загальних зборів АТ до 50+1

20 березня 2015, 06:56

 Ця норма запрацює для всіх АТ з наступного дня після опублікування Закону

 

Загальні збори акціонерного товариства мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50 відсотків голосуючих акцій.



Такі зміни передбачено Законом “Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)” (проект №2373), який 19 березня 2015 року було прийнято за основу та в цілому.

Законом також передбачено право загальних зборів АТ приймати рішення щодо скорочення строку виплати дивідендів. У разі не виплати дивідендів у строк у акціонера виникає право звернення до нотаріуса щодо вчинення виконавчого напису нотаріуса на документах, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Окрім того, передбачено наступне:

- визначити, що права акціонерів щодо внесення пропозицій щодо питань, включених до порядку денного загальних зборів акціонерного товариства, а також щодо нових кандидатів до складу органів товариства та порядок їх внесення, передбачений Законом, не можуть змінюватися статутом акціонерного товариства.

- у разі дострокового припинення повноважень одного чи кількох членів наглядової ради і до

обрання всього складу наглядової ради засідання наглядової ради є правоможними для вирішення питань відповідно до її компетенції за умови, що кількість членів наглядової ради, повноваження яких є чинними, становить більше половини її складу.

Цим Законом визнано таким, що втратив чинність, Закон України “Про внесення змін до статті 41 Закону України “Про акціонерні товариства” щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств з мажоритарними корпоративними правами держави”. Нагадаємо, цей Закон відтерміновував у часі зниження кворуму для АТ, в яких нема частки держави.

Закон і Бізнес