Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Документ визначає механізм проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та їх проектів
Наказом від 18 березня 2015 № 383/5 Мін'юст оновив Порядок проведення антикорупційної експертизи.
Документ визначає механізм проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів (діючих і таких, що підлягають держреєстрації) та їх проектів з метою попередження вчинення корупційних правопорушень.
Антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів проводиться відповідно до щорічного плану, який затверджується Мін'юстом до 31 грудня. План проведення такої експертизи на відповідний рік складається структурним підрозділом, відповідальним за здійснення заходів, пов'язаних з формуванням і реалізацією державної антикорупційної політики.
Для цієї експертизи Мін'юст може також залучати фахівців держорганів, інших підприємств, установ, організацій, а також експертів міжнародних організацій, представників громадських об'єднань (за згодою)
Антикорупційна експертиза нормативно-правових актів держорганів, акти яких підлягають держреєстрації , здійснюється під час такої реєстрації відповідальними структурними підрозділами апарату та територіальних органів Мін'юсту.
Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів проводиться як складова частина правової експертизи.
Узагальнені результати проведення антикорупційної експертизи включаються в щорічний звіт про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції.