Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні забороняється будь-яке розповсюдження (показ) будь-яких фільмів (аудіовізуальних творів), в яких міститься популяризація, агітація, пропаганда тощо будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта.
Такі норми передбачені Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (проект №1317), який сьогодні підписав Президент України Петро Порошенко.
Відзначимо, ряд норм зазнали змін у процесі підготовки до другого читання. Крім того, деякі правки вносили в процесі обговорення. Нижче пропонується вашій увазі первинна версія Закону. Про остаточну версію йтиметься після того, як текст з'явиться на сайті ВР. Текст Закону наразі відсутній на сайті ВР.
Відповідно до проекту фільм вважається таким, що підпадає під заборону, якщо в фільмі наявна принаймні одна з таких ознак:
а) головними героями або персонажами другого плану є співробітники (в тому числі колишні або нештатні) правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта, включаючи міліцію, поліцію, військово-морський флот, військово-повітряні війська, внутрішні війська, прикордонні
б) сюжет фільму прямо або опосередковано пов’язаний з будь-якими діями правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта, включаючи міліцію, поліцію, військово-морський флот, військово-повітряні війська, внутрішні війська, прикордонні війська, органи, служби державної (федеральної) безпеки тощо;
в) принаймні одним із головних героїв фільму або персонажів другого плану є особа, яка вчинила злочин або має намір його вчинити.
Розповсюдження таких фільмів тягне за собою накладення на відповідних суб’єктів, що здійснюють таке розповсюдження, штрафу в розмірі від 10 до 50 мінімальних зарплат на кожен випадок такого розповсюдження.
Рішення про накладення штрафу приймає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії. Штраф сплачується до Державного бюджету України порушником добровільно. У випадку, якщо впродовж 30 днів від дати винесення рішення про накладення штрафу, штраф не був сплачений порушником добровільно, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, звертається до суду з відповідним позовом.
Крім того, ВР проголосувала за поправку О.Ляшко щодо заборони всієї російської продукції на українських каналах. Детальніше про це - після оприлюднення офіційного тексту.