Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
У Генштабі розповіли, чим займатиметься радник Ярош
Дмитро Ярош на новій посаді радника глави Генштабу буде займатися інтеграцією батальйонів до складу ЗСУ . Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявив в. о.спікера Генштабу ЗСУ Олексій Мазепа. Він зазначив, що поки невідомо, коли батальйон Правого сектора увійде до складу армії.
16 українських військових звільнили з полону
Президент України Петро Порошенко повідомив про звільнення з полону 16 українських військовослужбовців . Про це він написав на своїй сторінці в Facebook увечері 6 квітня. "Щойно звільнили з полону 16 наших Героїв. Хлопці вже в автобусі їдуть до Краматорська. Боремося за кожного українця!" - Йдеться в повідомленні.
У ДНР відзначили, що передача відбувалася в односторонньому порядку - це був не обмін.
За даними Служби безпеки України, в полоні у сепаратистів на Донбасі перебувають близько 400 громадян України і влади продовжують процес обміну полоненими у форматі "всіх на всіх".
Другий президент України (1994-2005) Леонід Кучма повідомив, що обмін полоненими з сепаратистами в даний час призупинено, Україні необхідно створити окремий орган, який би займався питаннями обміну заручниками.
Forbes повідомив про розмову Путіна і Порошенко про передачу Донбасу
Російський Forbes повідомив про те, що на зустрічі з Російським союзом промисловців і підприємців (РСПП) президент РФ Володимир Путін нібито розповів бізнесменам, що президент України Петро Порошенко запропонував йому "забрати Донбас" до складу Росії .
"Він (Порошенко - ред.) Мені прямо сказав:" Забирайте Донбас ". Я йому відповів:" Сбрендівшій, чи що? Мені Донбас не потрібен. Якщо вам не потрібен, то оголосіть про його незалежності ", - передав слова президента РФ учасник закритої зустрічі.
У Кремлі відмовився коментувати дану інформацію .
Симоненко допитали в СБУ
Вранці 6 квітня лідер Компартії України Петро Симоненко прийшов на допит до Служби безпеки України. Допит тривав 8:00 . В СБУ підкреслили, що Симоненко допитували в рамках розслідування злочинів проти основ нацбезпеці держави.
Симоненко заявив , що перебував на допиті в СБУ як свідка. За його словами, більшою мірою допит стосувався питань як партія розглядає ті чи інші питання, як діє.
"Слідчого задовольнили мої відповіді, що Компартія діє в рамках Конституції і законів України", - зазначив він.
У той же час Симоненко має намір подати заяву з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо посадових осіб СБУ, які, на його думку, поширювали навмисно дискредитує інформацію про КПУ.
Стартував конкурс на кращий пам'ятник Евромайдану
Почалося голосування за кращі проекти міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра Києва з меморіалізації подій Революції гідності "Територія гідності" . На конкурсі представлені в цілому 148 проектів в 4-х номінаціях. Проголосувати за проекти можна тут .
Обвинуваченому у держзраді журналісту Коцабі продовжили термін арешту
В Івано-Франківському міському суді відбулося підготовче засідання по кримінальній справі проти журналіста Руслана Коцаби . Суд залишив під вартою КОЦАБУ до червня. На засіданні він зробив заяву, що не визнає своєї провини, а суд над собою назвав "судилищем".
Суд призначив п'ять судових засідань у справі Коцаби, перше з яких відбудеться 16 квітня. Засідання будуть проходити у відкритому режимі.
Учасники кредитного Майдану частково перекрили дорогу біля Ради
Між будівлею Верховної Ради і будівлею парламентських комітетів на вулиці Грушевського учасники мітингу перекрили 6 квітня одну смугу дорожнього руху.Близько 100 учасників акції розмістилися з плакатами та прапорами з символікою "Громадського контролю банків" навпроти входу в будівлю комітетів.
Вони тримали також плакати з написами: "Кредитний Майдан", "Врятуємо національну валюту!". Учасники протесту вимагали ухвалення законопроекту №1558-1 (передбачає реструктуризацію кредитів у валюті за курсом на момент укладання договору з банком).
Яценюк пообіцяв Україні децентралізацію, як у Польщі
Україна застосує провідний досвід Польщі у сфері децентралізації влади , який дозволив країні стати одним з лідерів ЄС. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час першого засідання Конституційної комісії.
"Польща стала однією з ключових країн Європейського Союзу завдяки, не тільки економічних реформ, на зразок тих, що проводяться сьогодні в Україні, а й широкої політичної реформи по зміні Конституції, системі державної влади і управління", - зазначив він.
Добу в АТО: обстріли Широкино і Пісок
За матеріалами: Корреспондент.net