flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N 16 (1210). Анонс публікацій

17 квітня 2015, 11:52

 Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 16 (1210). 18 - 24 квітня 2015 р.



Судова влада

Вища кваліфікаційна комісія суддів незабаром вийде з кризи і впорається з усіма завданнями, у тому числі й проведенням первинного кваліфоцінювання. У цьому переконаний очільник цього органу Сергій Козьяков. Розповів він і про враження від роботи на держпосаді, любов до опери та суддів, побутові труднощі нинішніх членів комісії через незговірливість колишніх.

Детальніше про це в інтерв'ю - Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков: «Можу твердо обіцяти: ми зробимо все, щоб оцінювання було прозорим і непринизливим»

Формування складу Вищої ради юстиції набирає обертів. Суб’єкти, уповноважені призначати членів цього органу, невдовзі мають визначитися зі своїми представниками. Суспільство з нетерпінням очікує того, що спільнота «бездоганних» фахівців буде здатна створити бездоганний орган, який нарешті наведе лад у національній судовій системі. А от чого очікують самі кандидати від роботи в лавах Ради? Чи зможуть вони побачити проблемні аспекти, які потребують негайного вирішення та чи спроможні правники працювати разом задля досягнення спільної мети? Про це, а також про те, який інститут судочинства має стати панацеєю для правової системи України, «ЗіБ» розповів голова Корпорації «Українська правнича група»,

адвокат Ігор Фомін.

Суддівська спільнота звернеться до Верховної Ради з проханням, аби народні обранці не виключали помічників суддів з категорії державних службовців. Докладніше у матеріалі - Помічників просять залишити.

На цьому тижні єдиний орган конституційної юрисдикції розпочав слухання справи, яка стане доленосною не тільки для десятків тисяч державних службовців, а й для самих суддів. При цьому і серед фахівців, і у владних коридорах насамперед дискутується питання готовності Конституційного Суду заперечити доктрину «політичної доцільності» у праві, яка в останній рік стала домінуючою у вітчизняній законотворчості.  Деталі у статті "На барикадах конституційності".

Послуги Феміди подорожчають. Експерти вважають, що така фінансова новація може негативно позначитися як на громадянах, так і на самих володарях мантій: через великі ставки судового збору стежки до храмів Феміди поростуть травою, законники залишаться без роботи, а держава кине їхнє забезпечення напризволяще. Про це читайте у матеріалі"Ризики дорожнечі".

Тиждень тому парламентарі вчергове порушили власні обіцянки щодо обрання суддів-"безстроковиків". Приїзд до сесійної зали близько 200 володарів мантій виявився для них не тільки марним, а й образливим. Натомість те, що над українськими законниками нависають хмари, було зрозуміло ще під час засідання комітету, коли нардепи, не перебираючи висловів, продемонстрували своє ставлення до служителів Феміди.  

Чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів показало: кримінальні справи проти суддів, що з недавнього часу стали

вважатися резонансними, розбиратимуться всіма державними органами. Цього разу об’єктом дослідження у ВККС стала «справа судді Солом’янського районного суду м. Києва Світлани Кушнір». Генпрокуратура вимагала від «кваліфікаційників» відсторонити законницю від займаної посади. Детальніше -"У кіпті доказів".

Судова практика

Зі статті "Обшук за правилами" голови Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна ви дізнаєтесь з яких підстав прокурорам і слідчим може бути відмовлено в доступі до житлових приміщень.

Як забезпечити права осіб при проведенні обшуку? Чому в клопотанні слідчого і в ухвалі слідчого судді можна не деталізувати ознаки предметів, які планується відшукати у житловому приміщенні? Коли обшук починається без ухвали та які недоліки допустив законодавець, визначаючи повноваження прокурорів і слідчих під час його проведення, проаналізували законники з Одеси.

Всупереч вимогам законодавства вищі суди формують практику, за якої банк, що списав кредит як безнадійну заборгованість, утрачає право вимоги до боржника. Законники покладають тягар відшкодування збитків на державу. Та чи означає це, що віднині кредити можна не повертати взагалі?

Про це читайте у статті "Кредит без прощення" Володимира Павленка, старшого юриста ЮФ «Спенсер і Кауфман», та Володимира Волянського, молодшого юриста ЮФ «Спенсер і Кауфман».

Закон і Бізнес