flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підсумки 21 травня

22 травня 2015, 07:51

 Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Російські тюремники заявили, що Савченко отримує триразове харчування

Українська делегатка в ПАРЄ, народний депутат, льотчиця Надія Савченко отримує триразове харчування в СІЗО. Як повідомив тимчасово виконуючий повноваження заступника голови Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко: "Савченко щодня отримує триразове харчування: обід, сніданок і вечерю і набирає вагу. Практично кожен день її оглядає лікар незалежно від того, чи є у неї скарги". Також повідомлялося, що слідство у справі Савченко завершилося.

Під Радою вимагали повернути долар по п'ять гривень

Під будівлею Верховної Ради вже четвертий день мітингують представники кредитного Майдану і вимагають повернути курс долара по п'ять гривень. Відповідне вимога міститься на транспарантах в руках мітингувальників. За даними різних інформагентств, в акції беруть участь від 50 до 300 валютних позичальників. Учасники акції також вимагають прийняття законопроекту №1558-1, який передбачає реструктуризацію валютних кредитів.

Україна розірвала ряд військових угод з Росією

Верховна Рада розірвала п'ять угод між урядами України і Росії, що стосуються військової співпраці між державами. Відповідні рішення депутати проголосували на засіданні.

Меркель: Безвізовий режим для України з ЄС поки неможливий

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що пом'якшення візового режиму щодо України та Грузії з боку ЄС поки неможливо. "Пом'якшення візового режиму можливо тільки при виконанні всіх необхідних для цього умов. ЄК представила доповідь, що Україна і Грузія доклали достатньо зусиль у цьому питанні, однак цих зусиль все ще недостатньо, щоб ситуація в цілому була покращена", - зазначила Меркель.

Рада узаконила порушення прав людини в зоні АТО

Верховна Рада України прийняла заяву про відхід від деяких зобов'язань, передбачених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод до повного припинення збройної агресії Росії. За відповідну постанову про заяву парламенту України проголосували 249 народних депутатів.

Рада прийняла в першому читанні законопроект про органи внутрішніх справ

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 2561 "Про органи внутрішніх справ". За відповідне рішення проголосували 245 нардепів. Як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час представлення цього документа в парламенті, національна поліція буде окремим органом, який формується і координується Кабінетом міністрів України через міністра внутрішніх справ, а витрати на управлінські апаратом зведеться до мінімуму за рахунок впровадження сучасних інформаційних технологій та систем. Також повідомлялося, що депутати дозволили місцевим радамстворювати муніципальну варту.

До Київради увірвалися кілька десятків активістів

У хол перед сесійним залом Київської міської ради увірвалися кілька десятків активістів. Всередину залу активістів не пропустили. У свою чергу вони зажадали від мера Києва Віталія Кличка вийти і відповісти на ряд питань, пов'язаних з Микільської слобідка і ділянці на Осокорках.

Встановлено особи 60 спецназівців з РФ, що воювали на Донбасі

Служба безпеки України заявила, що на території України з березня 2014 знаходилися військовослужбовці 3-й окремої бригади спецназу російського Головного розвідуправління (Тольятті). На сьогодні українська Служба безпеки встановила особи понад 60 військових, які, за їхніми словами, брали участь у військових діях на Донбасі.Прес-служба СБУ оприлюднила їхні прізвища, а також фотографії деяких спецназівців.

Депутати підтримали створення Державного бюро розслідувань

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 2114 про Державному бюро розслідувань. За відповідний документ проголосували 247 народних депутатів.Документ визначає правові основи організації та діяльність Госбюро розслідувань, основним завданням якого є запобігання та протидію злочинам як найбільш небезпечним кримінальним правопорушенням. Питання діяльності бюро в Кабінеті міністрів представляє його директор.

Глава Антикорупційного комітету Запоріжжя попався на великому хабарі

У Запорізькій області за хабар затримано депутат міської ради і керівник міської організації Антикорупційний комітет. Депутат міської ради від Комуністичної партії і головний районний "антикорупціонер" вимагали 10 тисяч доларів від виконуючого обов'язки міського голови Мелітополя. У таку суму вони оцінили зняття з порядку денного сесії міськради проекту рішення про дострокове припинення його повноважень.

Інвестори в суді вимагають від України 170 мільярдів гривень

Іноземні інвестори в міжнародних судах пробують стягнути з України 170 мільярдів гривень. Як повідомив заступник міністра юстиції України Антон Янчук: "Загальна сума вимог складає 170 мільярдів гривень".

У Мін'юсті назвали приблизний розмір компенсації за Крим

Україна вимагає від Росії близько трильйона гривень за втрату підприємств у Криму, але сума буде уточнюватися. Як заявила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова: "Сума збитку з самого початку коливалася в районі 1 трлн грн. На сьогоднішній день ця сума уточнюється".

Затримані росіяни розповіли ОБСЄ, що робили на Донбасі

Спостерігачі моніторингової місії ОБСЄ відвідали у військовому госпіталі Києва двох росіян, яких в Луганській області затримали українські військовослужбовці - сержанта Олександра Александрова і капітана Євгена Єрофєєва. Згідно зі звітом, один із затриманих стверджує, що російські війська не беруть участь у бойових діях на території України, хоча обидва зізнаються, що раніше вже були із завданнями на сході країни.

Рада провалила голосування законопроекту по валютних кредитах

Верховна Рада підтримала у другому читанні проект закону №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті . За таке рішення проголосували 227 народних депутатів.

Рада відмовилася змінювати тарифи на ЖКГ

Верховна Рада відмовилася підтримати і повернула на доопрацювання Кабінету міністрів законопроект №2670 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері теплопостачання і в сфері житлово-комунальних послуг", який передбачає заборону на встановлення тарифів на послуги водопостачання, водовідведення та теплопостачання нижче собівартості. За таке рішення проголосували 232 народних депутата.