Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кабмін затвердив нову редакцію Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій. Відповідні зміни внесено постановою від 27.05.2015 р № 331
Так, під час покупки фізособою іноземної валюти банк (фінансова установа) нараховує (утримує) і перераховує пенсійний збір за рахунок коштів такої особи.
У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції вказується сума сплаченого пенсійного збору.
Крім іншого, постановою також передбачено, що пенсійний збір під час таврування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів сплачується:
•— фізособами — при здійсненні казенними підприємствами пробірного контролю таврування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, поданих фізособами. Казенні підприємства пробірного контролю здійснюють видачу таким особам таврованих ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів за наявності платіжного документа про сплату збору;
•— суб'єктами господарювання — протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем місяця, в якому цей збір був нарахований. Такі суб'єкти протягом п'яти календарних днів після граничного строку сплати збору подають казенному підприємству пробірного контролю платіжні документи про його сплату.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року введено додатковий пенсійний збір у розмірі 2% з купівлі фізособами валюти і 10% від вартості основного дорогоцінного металу (золота, срібла, платини, паладію) у перерахунку на вагу чистого металу, що міститься в сплаві, з якого виготовлено ювелірний або побутовий виріб.