Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Найбільш ефективним та процесуально-економним механізмом захисту порушених прав людей є саме інститут масового позову. Запровадження у нашій державі такого інституту з урахуванням досвіду країн Європи дозволить не тільки більш ефективно захищати права громадян України у разі їх порушення, а й розвантажити суди та істотно зменшити витрати.
Таку думку висловив голова Верховного Суду України Ярослав Романюк на круглому столі «Масовий позов: перспективи в Україні через призму зарубіжного досвіду», який сьогодні проходить в Києві, повідомили "ЗіБ" у ВСУ.
"Держава зобов’язана створити такий правовий механізм, який би забезпечував поновлення порушеного права людей. Найбільш ефективний та процесуально-економний розгляд правових конфліктів за участі численного кола осіб може забезпечити інститут масового позову", - неодноразово наголошував Ярослав Романюк.
Найчастіше масові порушення прав громадян спостерігалися на початку 2000-х років, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення чи соціального захисту окремих груп громадян, таких як діти війни, афганці, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, жінки, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною тощо. Дотепер кожен громадянин України повинен подавати позов індивідуально, що часом призводить до
Саме тому Верховний Суду України виступив з ініціативою проведення круглого столу для обговорення шляхів вдосконалення вітчизняного законодавства з метою впровадження правових механізмів ефективного захисту прав людини в процесі розгляду судами великої кількості однотипних спорів.