Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Юридична газета
У Верховному суді України 15 червня проходила конференція «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки», організована Радою з питань судової реформи за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», повідомляє кореспондент «Юридичної газети».
Основними темами для обговорення учасників стали напрями Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки, оптимізація моделей судоустрою, реформа процесуального законодавства, реформа виконавчої служби, реформа адвокатури.
Заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов окреслив основні пріоритети стратегії реформування:
- Комплексне реформування не лише в судовій системі, а й в адвокатурі, прокуратурі, системі виконання судових рішень, а також юридичній освіті;
- Особистість судді (зокрема, удосконалення кадрових та дисциплінарних процедур);
- Ефективний судовий процес із зрозумілими, уніфікованими правилами, які мають бути відображені у змінах до трьох процесуальних кодексів;
Про важливість комплексного підходу у реформуванні правової системи говорив і заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе. За його словами, прокуратура – складний для реформування інститут, проте зміни вже розпочато. Серед іншого, планується до кінця 2017 р. зменшити кількість працівників органів прокуратури до 10 тис. осіб (сьогодні їх близько 18.5 тис.) Крім того, він висловив сподівання, що найближчим часом запрацює новий закон про прокуратуру, нова редакція якого була ухвалена ще восени минулого року, проте отримала відстрочку від парламентарів.
Голова Вищої Ради Юстиції Ігор Бенедисюк розповів, що ВРЮ, яка нещодавно запрацювала після понад річної перерви, зараз працює на постійній основі у складі 17 осіб. Орган планує перейти на повністю автоматизований порядок розподілу справ, та надалі працюватиме максимально прозоро та публічно, пообіцяв голова ВРЮ.
У межах панельної дискусії виступили представники найвищої та вищих судових інстанцій. Так, голова ВСУ Ярослав Романюк в черговий раз озвучив послідовну позицію ВСУ щодо того, що найбільш оптимальною для України з точки зору доступності для громадян є три ланкова судова система, в якій існує спеціалізація не судів, а суддів.
Натомість, представники вищих касаційних інстанцій висловились за збереження спеціалізованих судів, зокрема голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та голова Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович.