Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Виконання працівниками трудових обов'язків може супроводжуватися відрядженнями - саме їм присвячений матеріал «Відрядження: документальне оформлення». У ньому розглянуто порядок документального оформлення відрядження.
В продовження теми документального оформлення розглянемо облік, витрати та оплату відрядження.
Працівник, направлений у відрядження, може дістатися до місця призначення на громадському транспорті (автобусі, поїзді, літаку) або на автомобілі. Компенсація за проїзд у громадському транспорті (крім таксі) та на службовому чи орендованому автомобілі не є доходом працівника. Сума витрат на проїзд компенсується на підставі авансового звіту і повинна бути підтверджена документально, а в разі компенсації витрат пального - ще й не перевищувати норм витрати палива. Більш докладно про це у статті «Відрядження на службовому чи орендованому автомобілі: особливості обліку».
Коли працівник до місця відрядження і назад замість громадського транспорту використовує власний автомобіль, він має право на компенсацію. Але така компенсація відрізняється від компенсації за проїзд, яка надається відрядженому працівникові на підставі авансового звіту. Про те, що це за компенсація, як вона надається та оподатковується, читайте в «БУХГАЛТЕР & ЗАКОН» № 26 в матеріалі «Відрядження на власному автомобілі працівника: компенсуємо витрати».
Про ці та інші темах читайте у свіжому номері електронного видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН (№ 26, червень 2015). Номер доступний тільки для передплатників видання. Якщо Ви ще не передплачуєте видання,замовте безкоштовний доступ до демо-номеру або підпишіться на видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН .
Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН