Набув чинності Закон про зарахування відпустки по догляду за дитиною до страхового стажу
правові известия
16.12.2013
14 грудня набув чинності Закон від 19.11.2013 р. № 691 -VII , яким внесено зміни до абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами , зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 -річного віку.
14 грудня набули чинності зміни , якими визначено право застрахованих осіб, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 -річного віку , на зарахування цього періоду до страхового стажу. Це дасть можливість збільшити для молодих матерів розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності .
Відповідно до змін період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку , отримання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування , крім пенсій усіх видів ( за винятком пенсії по інвалідності) , включається до страхового стажу як період , за який страхові внески сплачено виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Крім того , Законом № 691 -VII встановлено: якщо особа перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в період з 1 січня 2011 року до набрання чинності цього Закону , час відпустки зараховується до його страхового стажу .
Довідка. Згідно попередньої редакції Закону , єдиний внесок , що сплачується за людину в період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 -річного віку , прямував лише до Пенсійного фонду України . Цей період зараховувався в страховий стаж на пенсійне страхування , але не входив до страхового стажу на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами , зумовленими похованням . Невключення цього періоду страхового стажу застрахованої особи тягло надалі зменшення розміру допомоги з тимчасової непрацездатності , яка надається Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з урахуванням страхового стажу. Сайт " ЮРЛІГА "