Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нові правила виписування рецептів зроблять ліки доступнішими. Лікарі не зможуть нав’язувати конкретні препарати, якщо є дешевші аналоги.
Про це в ході прес-конференції заявив Голова Держпідприємництва Михайло Бродський.
На виконання вимог Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва змінено правила виписування рецептів. Зокрема, це зміни до наказу МОЗ № 360, які передбачають, що рецепти будуть виписуватися із зазначенням міжнародної непатентованої назви, а не із зазначенням торговельної назви лікарського засобу, як зараз прийнято.
Ще в 2005 році було видано наказ МОЗ № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», яким було зафіксовано на нормативному рівні, що рецепти виписуються тільки по торгівельним назвам. Це дало привід для розвитку корупційних схем та нав’язування конкретних ліків. «Лікарі були включені в маркетингову схему розповсюдження ліків», - сказав Михайло Бродський.
Імпортні препарати в рази дорожчі, але це не означає що імпортні завжди кращі, оскільки їх терапевтична дія може бути однаковою, а ціна імпортних препаратів завжди вища.
«Тепер в рецептах буде вказуватися тільки міжнародна непатентована назва препаратів», - повідомив М. Бродський.
Зміни, запропоновані Держпідприємництвом, дозволять: —створити однакові умови конкуренції;
— прибрати корупційну схему «дистриб’ютор – лікар – аптека»;
— громадянам вибирати – купувати дороговартісні брендовані іноземні препарати чи дешевші вітчизняні з такою самою діючою речовиною.
Також глава відомства заявив, що Україна експортує визнані Європою ліки: «Ми знаходимося в системі PIC/S (Міжнародна Система співробітництва фармацевтичних інспекцій), яка налічує 40 країн учасників. Завдяки цьому вдалося привести вітчизняне виробництво в порядок». Сайт "ЮРЛИГА"
|