Про межі вимог працівника у разі порушення законодавства про оплату праці
Втручання КСУ зажадав питання про те , які межі права працівника на отримання зарплати , не виплаченої внаслідок порушення роботодавцем тієї чи іншої норми трудового законодавства.
Конституційний суд прийшов до наступних висновків:
1 ) Якщо йдеться про порушення законодавства про оплату праці , працівник може подати позов без обмежень по терміну давності . Якщо ж мова йде про порушення інших норм трудового законодавства - строк позовної давності встановлено в три місяці з моменту порушення або взагалі в один місяць, якщо порушення мало вигляд незаконного звільнення.
2 ) Під поняттям " зарплата" необхідно розуміти всі виплати , які покладені працівникові згідно з умовами трудового договору , а також відповідно до встановлених законодавством державним гарантіям .
3 ) Працівник має право отримати зарплату незалежно від того , чи проводив роботодавець її нарахування .
Таким чином , роботодавцям варто мати на увазі , що позов з вимогою про виплату недоплаченої через порушення законодавства про оплату праці зарплати може бути заявлений незалежно від того , скільки часу пройшло з моменту порушення.
Окремо слід зазначити, що аналогічні правила поширюються і на позови про стягнення невиплачених і ненарахованих сум індексації заробітної плати .
Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН