Голова Вищої ради юстиції назвав три основні фактори, які потребують удосконалення, оскільки негативно впливають на якість здійснення ВРЮ своїх повноважень.
Їх Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович виокремив, розказуючи журналістам, коли судді, у чиїх діях було виявлено та доведено склад правопорушень, уникали відповідальності під час розгляду їх питання у ВРЮ, передає газета «Закон і Бізнес».
Так, за його словами, першим фактором є необхідність удосконалення способу формування ВРЮ, який напряму відбивається на тому, хто із її членів систематично бере участь, а хто систематично не відвідує засідання Ради. За словами Голови ВРЮ, за всі роки при такому способі формування, який існує на сьогодні, ВРЮ майже ніколи не збирала на засідання свій повний склад або склад, у якому кількість присутніх членів значно перевищувала б допустимий кворум.
Другим необхідним фактором є спосіб прийняття рішень і питання кворуму на засіданнях ВРЮ. За словами О.Лавриновича, нинішня модель голосування, коли для прийняття рішень необхідний кворум із 11 членів Ради, містить очевидні недоліки, оскільки при голосуванні один член ВРЮ, який утримався, може «заблокувати» одностайне рішення інших десятьох членів. Крім того, за його словами, такий спосіб прийняття рішень може створювати й корупційні ризики.
Третім фактором Голова ВРЮ назвав процедуру роботи ВРЮ, зокрема процедуру розгляду справ. На його думку, справа не має по кілька разів виноситись на обговорення в різних форматах після того, як була ретельно підготовлена до розгляду.
О.Лавринович наголосив, що удосконалення цих складових дозволить досягти безперечно кращих результатів при здійсненні ВРЮ своїх повноважень.