Скасовано Закон Ківалова і Колесніченка про регіональні мови . Таким чином , відновлено дію Закону "Про мови в Українській РСР".
Скасовано судова реформа . Таким чином Верховній Раді повернули повноваження за призначенням судей.Депутати прийняли Закон про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань судоустрою та статусу суддів ( проект № 4186 )
Не повіривши , що закони від 16 січня більше не діють , депутати ухвалили ще один закон. На думку депутатів , у зв'язку з техніко - юридичними проблемами закони від 16 січня не були скасовані. Тому законопроектом пропонується повернутися до попередніх редакцій документів , для чого внести зміни до КпАП , ГПК , КК , ЦПК, КПК , закони про міліцію , про прокуратуру , про судоустрій , про телекомунікації , про інформаційні агентства , про ліцензування , про виконавче провадження і т. д.
Депутати проголосували за відсторонення Леоніда Кожару від обов'язків міністра закордонних справ.
Депутати усунули Дмитра Табачника від виконання обов'язків міністра освіти і науки .
Турчинов виконуватиме обов'язки Президента.
Вибори до Київради збираються призначити на 25 травня 2014 року. Сьогодні до Верховної Ради було подано проект відповідної постанови .
Дія Конституції в редакції 2004 року вже фактично відновлено.
Рада може призначити нового Прем'єр- міністра вже ввечері. У поточній ситуації фактично в.о. Президента є спікер паламента , тому саме він , швидше за все , і внесе кандидатуру Прем'єр -міністра на розгляд парламентаріїв.
«Голос України » опублікував вчорашні постанови парламенту . Відзначимо , що постанови ВР набирають чинності з моменту прийняття , а Закон «Про відновлення дії деяких положень Конституції України в редакції 2004 року» - наступного дня після його офіційного опублікування.
Депутати усунули Януковича і призначили дострокові вибори Президента. Засідання парламенту продовжиться завтра в 10:00 .
У ЗМІ з'явилася інформація ( з посиланням на народного депутата ) про те , що Віктор Янукович готовий подати у відставку , проте пізніше в інтерв'ю Президент заявив про державний переворот і небажання залишати свою посаду.
Кабмін заявив , що продовжує виконувати функції до моменту прийняття парламентом рішення про новий склад уряду.
Парламент звільнив Юлію Тимошенко.
ВР проголосувала за висловлення недовіри Генеральному прокурору , що тягне за собою його відставку.
Парламент призначив в.о. міністра внутрішніх справ.
Турчинов фактично призначений в.о. прем'єр- мінстра .
Постанова про заборону застосування зброї силовиками вже діє. Повний текст постанови вже доступний в системах ЛІГА: ЗАКОН .
Депутати готові ратифікувати Римський статут міжнародного кримінального суду. Геннадій Москаль зареєстрував у ВР проект Закону про ратифікацію Римського статуту міжнародного кримінального суду (№ 0072 ) . Римський Статут був підписаний Україною ще в 2000 році , проте до цих пір не ратифікований. Формальною причиною цього є висловлена ще в 2002 році позиція КСУ щодо невідповідності статуту ст. 124 Конституції. Отже, на думку КСУ , ратифікації Римського статуту має передувати внесення змін до зазначеної статті Конституції. Цього досі зроблено не було.
ВР прийняла постанову про засудження сепаратизму. Верховна Рада проголосувала в першому читанні і в цілому за прийняття постанови про попередження проявів сепаратизму та інших посягань на основи національної безпеки України (№ 4183 ) . Зокрема , постановлено доручити Генеральній прокуратурі доповісти під Вівторок, 25 лютий 2014 , про проведені перевірки щодо сепаратистських заяв посадових осіб. Згідно ст. 2 профільного Закону захист територіальної цілісності України є завданням СБУ за замовчуванням. Таким чином даний документ носить насамперед політичний характер.
Головою ВР обрано Олександра Турчинова . Спікер Володимир Рибак подав у відставку у зв'язку з хворобою. Порошенко зняв свою кандидатуру. Згідно ст. 75 Регламенту ВР спікер Верховної Ради вступає на посаду з моменту обрання , яке оформляється постановою , що підписується вже новообраним спікером.
Закон про повернення до Конституцією 2004 року направлений в АП. Про це повідомив сьогодні на засіданні парламенту заступник голови ВР Руслан Кошулинський . Згідно ч. 2 ст. 94 Конституції Президент підписує спрямований йому Закон протягом 15 днів з моменту отримання документа або ветує його і повертає до парламенту. Протягом цього терміну ніхто інший не має права , згідно із законодавством , підписувати спрямований Президенту Закон .