flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інструкція про заходи пожежної безпеки

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом голови Володарського

районного суду Київської області  

від 05.12.2011 року №17

ІНСТРУКЦІЯ

про заходи пожежної безпеки в Володарському районному суді Київської області


Ця інструкція поширюється на службові, складські, допоміжні та інші приміщення Володарського районного суду Київської області і встановлює основні вимоги до забезпечення пожежної  безпеки в них.

Інструкція є обов’язковою для вивчення та виконання всіма  працівниками Володарського районного суду Київської області  та відвідувачами.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Відповідальність за дотримання працівниками Володарського районного суду Київської області вимог пожежної безпеки, передбачених цією Інструкцією, покладається на відповідального за пожежну безпеку.

 

1.2. Своєчасне забезпечення необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння за нормами, визначеними додатком N 3 до Правил пожежної безпеки в Україні, їх утримання у справному стані покладається на керівника апарату суду.

 

1.3. Постійний контроль наявності, стану утримання та використання тільки за призначенням засобів протипожежного захисту  здійснює керівник апарату Володарського районного суду Київської області. Він зобов'язаний негайно повідомити голову суду про виявлені недоліки. Співробітники, прийняті на роботу в Володарський районний суд Київської області, повинні пройти вступний та первинний інструктажі щодо дотримання заходів пожежної безпеки на території, в адміністративному приміщенні і на робочих місцях.

 

Повторний інструктаж проводиться два рази на рік, про що відмічається у Журналі реєстрації інструктажів з пожежної безпеки (додаток N 1).

 

1.4. Кожен працівник у разі виявлення порушень правил пожежної безпеки, що загрожують виникненню пожежі, ознак горіння, задимлення зобов'язаний вжити негайних заходів щодо їх усунення, повідомити про це пожежну охорону, відповідального за пожежну безпеку суду та керівника апарату суду за телефонами: 101, 5-10-39, 5-22-48.

 

Паління в приміщеннях Володарського районного суду Київської області категорично забороняється.

 

2. ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДО ТЕРИТОРІЇ, БУДІВЕЛЬ, ПРИМІЩЕНЬ, СПОРУД

 

2.1. Утримання території

2.1.1. Територія Володарського районного суду Київської області, ділянки, що межують із будівлею суду повинні постійно утримуватися в чистоті та систематично очищатися від сміття, гнилого листя, котрі необхідно регулярно видаляти (вивозити) у спеціально відведені місця.

 

2.1.2. Дорога, проїзд і прохід до будівлі, водо джерел, підступи до пожежного інвентара, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Їх не дозволяється захаращувати, використовувати для складання матеріалів, устаткування, стоянок транспорту, будівництва та встановлення тимчасових споруд.

 

2.2. Утримання будівель, приміщень та споруд

2.2.1. Усе приміщення суду повинно своєчасно очищатися від горючого сміття, побутових та виробничих відходів і постійно утримуватися в чистоті.

 

2.2.2. Пошкодження вогнезахисних покриттів (штукатурки, фарб, обмазок тощо) будівельних конструкцій, горючих оздоблювальних матеріалів, перегородок та опор повинні негайно усуватись.

 

Дерев'яні конструкції горищ, вогнезаймисте облицювання коридорів повинні бути оброблені (просочені) вогнезахисними матеріалами. Перевірку стану вогнезахисної обробки слід проводити не менше одного разу на рік зі складанням акту перевірки.

 

2.2.3. Не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів та інших предметів.

 

Поруч із дверима на горищі повинні бути встановлені пожежні щити. Двері горища повинні бути зачиненими. На дверях слід вказувати місце зберігання ключів. Вікна горищ повинні бути заскленими.

 

2.2.4. Забороняється прибирати приміщення, із застосуванням бензину, газу та інших ЛЗР та ГР, а також відігрівати замерзлі труби паяльними лампами та іншими засобами із застосуванням відкритого вогню.

 

2.2.5. Евакуаційні шляхи і виходи з будинку повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися і в разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації людей, які перебувають у приміщеннях.

 

2.2.6. Двері на шляхах евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з приміщень. На замкнутих дверях слід вказати місце зберігання ключів.

 

2.2.7. На видних місцях коридорів приміщень повинні бути схеми шляхів евакуації людей під час пожежі.

 

2.3. Основні вимоги пожежної безпеки до утримання робочих кабінетів, складських та інших приміщень

2.3.1. Робочі кабінети необхідно утримувати в чистоті, не заставляти зайвими меблями, предметами та матеріалами.

 

2.3.2. В робочих кабінетах та інших службових приміщеннях категорично забороняється користуватися побутовими електроприладами (прасками, самоварами, чайниками, кип'ятильниками та іншим), легкозаймистими та горючими рідинами.

 

У разі виявлення несправних (пошкоджених) штепсельних з'єднань, вимикачів, розеток їх подальше використання не допускається.

 

2.3.3. Після закінчення робочого дня або відлучення з кабінету необхідно зачинити сейфи, шафи, вікна (кватирки), вимкнути з електромережі всі електроприлади (комп'ютери, телевізори, радіоприймачі, друкарські машинки, кондиціонери, вентилятори, настільні лампи та інше), електроосвітлення.

 

2.3.4. Не дозволяється залишати без нагляду ввімкнену в мережу електронну апаратуру.

 

Після закінчення роботи на персональних комп'ютерах та іншій електронно-обчислювальній техніці вони повинні відключатися від мережі.

 

2.3.5. Не рідше одного разу на квартал необхідно очищати від пилу агрегати, вузли та кабельні канали.

 

Для промивання деталей необхідно застосувати негорючі миючі препарати.

 

Забороняється проводити роботи з ремонту вузлів (блоків) ЕОМ безпосередньо в машинному вузлі.

 

2.4. Утримання електрогосподарства

2.4.1. Силове і освітлювальне електроустаткування, електропроводка та інші споживачі електроенергії повинні виконуватись і експлуатуватись у відповідності до Правил устрою електроустановок (ПУЕ) і Правил технічної експлуатації електроустановок (ПТЕЕ).

 

Електропроводка, розподільні пристрої, апаратура, електрообладнання, вимірювальні прилади, запобіжні пристрої різного типу, рубильники та інші пускові апарати і пристрої повинні монтуватись на негорючій основі.

 

2.4.2. Розподільні електрощити, електродвигуни і пускорегулюючі апарати повинні періодично оглядатись і очищатись віл пилу. Приєднання нових споживачів електроенергії (електродвигунів та іншого електрообладнання) повинно проводитись з відома особи, відповідальної за експлуатацію електрогосподарства. Зіпсовані електроапарати та прилади, котрі можуть викликати коротке замикання, повинні терміново бути відремонтовані або замінені на інші.

 

2.4.3. Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на клеймі номінального струму вставки. Застосування саморобних некаліброваних плавких вставок забороняється.

 

2.4.4. Електроустаткування і електроапаратуру ущільненого захисного виконання потрібно систематично перевіряти на герметичність, звертаючи особливу увагу на стан ущільнювальних прокладок.

 

2.4.5. Настільні лампи, вентилятори, телевізори, радіоприймачі, холодильники та інші електроприлади повинні вмикатися в мережу тільки через справні штепсельні розетки та електрошнури.

 

Експлуатація тимчасових електромереж не дозволяється.

 

2.4.6. Заміри опору ізоляції в силових і освітлювальних мережах необхідно проводити не рідше одного разу на рік.

 

2.4.7. У приміщеннях електроустановок повинні застосовуватись вуглекислотні вогнегасники.

 

2.5. Вимоги до опалення

2.5.1. Обігрівання приміщень повинно здійснюватися тільки приладами центрального опалення.

 

3. Порядок дій у разі пожежі

 

3.1. У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний співробітник зобов'язаний:

 

- негайно повідомити про це за телефоном 101 пожежну охорону. При цьому необхідно назвати адресу об'єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на місці пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

 

- вжити (при необхідності) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

 

- повідомити відповідального за пожежну безпеку суду або керівника апарату суду за телефонами 5-10-39 або 5-22-48;

 

- у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо);

 

- негайно вимкнути споживачі електроенергії та залишити робоче місце шляхами, вказаними на схемах евакуації.

 

3.2. Керівник апарату суду зобов'язаний:

 

- перевірити, чи викликана пожежна охорона (продублювати повідомлення), довести подію до відома керівництва Володарського районного суду Київської області ;

 

- у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), згідно з розробленими і вивішеними на видних місцях планами (схемами) евакуації людей на випадок пожежі, використовуючи для цього наявні сили й засоби;

 

- видалити за межі небезпечної зони всіх працюючих, не пов'язаних з ліквідацією пожежі;

 

- припинити роботи в будівлі, крім робіт, пов'язаних із заходами по ліквідації пожежі;

 

- здійснити в разі необхідності відключення електроенергії;

 

- організувати зустріч підрозділів пожежної охорони, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до осередку пожежі;

 

- одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей;

 

- забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;

 

3.3. Після прибуття пожежного підрозділу керівник апарату суду зобов'язаний брати участь у консультуванні керівника гасіння про конструктивні і технологічні особливості об'єкта, де виникла пожежа, прилеглих будівель та пристроїв, організувати залучення до вжиття необхідних заходів сил та засобів об'єкта.

 

                  

 

 

ДОДАТОК 1

 

ЖУРНАЛ
РЕЄСТРАЦІЇ ІНСТРУКТАЖІВ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

N з/п 

Дата 

Вид інструктажу (вступний, первинний, повторний, позаплановий), назва та номер інструкції, з якої отримано інструктаж 

Прізвище, ім'я та по батькові особи, яку інструктують 

Прізвище, ініціали, посада особи, яка інструктує 

Підписи 

Примітки 

Особи, яку інструктують 

Особи, яка інструктує 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  


 РОЗРОБЛЕНО:

 

 

Керівник апарату

Володарського районного суду                                                Підпис                                                                                      А.В.Павлюк